Mikrogranty – pierwszy nabór w 2021 rusza 1 lutego

15 stycznia 2021


Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, które realizują mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella. Możecie aplikować w jednej z trzech ścieżek dedykowanych konkretnym grupom.

Pandemia nie wpłynęła na tegoroczne plany związane z realizacją programu. Tradycyjnie odbędą się trzy nabory (1–15 lutego, 1–15 maja i 1–15 września), w których ponownie będzie można zgłosić pomysły w trzech ścieżkach: dla osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla grup młodzieżowych.

Pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów potrwa od 1 do 15 lutego. Swoje propozycje przesyłać będzie można przez specjalne formularze zgłoszeniowe, które przez dwa tygodnie dostępne będą na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty. Wybrane przez komisje inicjatywy poznamy 12 marca.

Wszelkie pytania lub wątpliwości, można rozwiać biorąc udział w spotkaniach informacyjnych, na których przedstawione zostaną szczegółowe zasady i terminy związane z realizacją swojego pomysłu. Spotkania po raz kolejny odbędą się w sieci i transmitowane zostaną na facebookowym profilu Mikrograntów.

  • spotkanie ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych – 26 stycznia o godz. 17:30,

  • Mikrogranty młodzieżowe – 27 stycznia, 

  • Mikrogranty NGO – 28 stycznia.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem będą mogły wziąć też udział w specjalnych warsztatach i szkoleniach dedykowanych każdej ze ścieżek. Zajęcia online dla przedstawicieli organizacji pozarządowych odbędą się 1 i 2 lutego, dla osób fizycznych i grup nieformalnych 2 lutego, a warsztaty dla młodzieży zaplanowano na 3 lutego. Projekty skonsultować będzie można także w trakcie trwania naboru mailowo oraz telefonicznie.