Festyn Sąsiedzki 2019 Rady Osiedla Krzyki-Partynice za nami.

10 czerwca 2019


Od rana do późnego popołudnia bawiliśmy się wspólnie na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych.

Było to ogromne przedsięwzięcie, które wymagało wielu spotkań, skomplikowanej koordynacji i naprawdę ciężkiej pracy. Impreza była ciekawa i różnorodna, więc każdy znalazł tam coś dla siebie. Chcemy opowiedzieć Wam o wszystkich, którzy przyłożyli się do organizacji wczorajszego wydarzenia.

Wyścigi konne. Wrocław – gościnny Gospodarz świetnego terenu, na którym mogliśmy nieodpłatnie zorganizować dla Was festyn. Mogliście też korzystać w naszej wiosce z dwudziestu leżaków użyczonych nam przez Gospodarza.

Przedszkole nr 23 we Wrocławiu – przygotowało wspaniałe pokazy taneczne na scenie a także użyczyło nam ławeczek i stołów do przebieralni pod sceną przygotowanej dla występujących małych artystów.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu – zaprezentowało szeroki program artystyczny na scenie. Zaśpiewał Chór Krzyckie Skowroneczki, zatańczył zespół Flow Factory, a Autonomiczna Sekcja Karate Extreme Sports Group Wrocławskiego Klubu Sportów Azjatyckich „Budokan” przygotowała pokaz karate.

Szkoła Podstawowa nr 61 we Wrocławiu – dzieci zagrały piękny koncert wokalno-muzyczny.

Szkoła Podstawowa nr 64 we Wrocławiu – wysłuchaliśmy koncertu szkolnego Chóru.

Harcerze z SP 64 – przynieśli, rozstawili, złożyli i zabrali namiot-przebieralnię dla dzieci występujących na scenie.

Pan Darek – poprowadził część artystyczno-sceniczną naszej imprezy.

Filia nr 54 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Jesiennej oraz Fundacja Bajeczna Biblioteka – przygotowały strefę małego czytelnika z całą masą pięknych książeczek, gdzie mogliście się zapoznać z szerokim programem artystycznym przygotowywanym regularnie przez Panią Dyrektor Alicję i całe grono wspaniałych zaangażowanych pracowników.

Teatr Na Bruku, Ośrodek Kultury na Ołtaszynie i Klaun Kulka – nasi Sąsiedzi z Ołtaszyna zaczarowali dzieci fantastycznym pokazem kuglarskim Klauna Kulki i poprowadzili świetne warsztaty plastyczno-recyclingowe.

Słuchmed – podstawił słuchobus, w którym mogliście bezpłatnie przebadać słuch i otrzymać podstawowe porady i zalecenia odnośnie dbania o dobry słuch. Ponad 50 osób, z czego 1/3 stanowiły dzieci, zostało przebadanych i wstępnie zdiagnozowanych podczas wczorajszego festynu.

BuggyGym Wrocław Ewa Grajewska i Sandra Kromer-Gorzelewska z Buggygym – zorganizowały i przeprowadziły emocjonujące wyścigi wózków w chodzie. Wystartowaliście w trzech kategoriach: Mama z wózkiem, Tata z wózkiem i Rodzice z wózkiem. Nikt nie odszedł bez nagrody!

LCM Corp. Centrum Motoryzacji – Official Fanpage – wsparcie finansowe imprezy.

Citodent Centrum Stomatologiczne i Citodent Rodzinny Medycyna Rodzinna – przygotowało stoisko, gdzie mogliście porozmawiać z fachowcami o zdrowiu, a także dostać balony, torby i inne upominki.

Apex Centrum Stomatologiczne – udzielało porad stomatologicznych.

Szkoła Zdrowego Gotowania i Zdrowe Oddychanie.pl – zaprezentowali pokaz na temat pieczenia chleba, poczęstowali pysznymi zdrowymi wypiekami własnej roboty i uczyli, jak poprawnie i zdrowo oddychać.

Przychodnia Weterynaryjna Cztery Łapy – Pani Agnieszka Janeczek rozmawiała z Wami o zdrowiu Waszych pupili

Groomini Salon Pielęgnacji dla Psów i Kotów – Ewa Kłoszewska wraz z przepięknym pudlem zaprezentowała hipnotyzujący pokaz fryzjerski.

Anna Jur z Fundacji Paliwo Artystyczne i SZARAKOWO – częstowała Was pysznymi zdrowymi wegańskimi przekąskami.

Prof. Anna Kramm z Mobilną Galerią Sztuki ASP – prezentowała prace młodych artystów z wrocławskiego ASP.

Policja – sympatyczni policjanci przeprowadzali znakowanie Waszych jednośladów.

Ceramika unikatowa Anna Specylak Skrzypecka i Bernadetta Głogowska – zaprezentowały swoją ciekawą ceramikę artystyczną

Andrzej Doktor z Doktor Architekci i Marcin Winkowski z Łapacz Winkowski Architekci Sp z o. o. – wprowadzili dzieci (i nie tylko dzieci!) w świat architektury podczas warsztatów architektonicznych. Stworzyliście wraz z nimi piękne budynki z kartonów!

Lidl Polska, Dobre sklepy Rowerowe – przekazały nam całą masę kartonów na Warsztaty architektoniczne

B&B Andrzej Bachmiński, Jan Bobek Sp.j. – również przygotowali dla nas wielkie kartony na warsztaty, ale także użyczyli na cały dzień ciężarówkę, którą mogliśmy przetransportować namioty, stoły, krzesła i te wszystkie inne potrzebne na festyn rzeczy.

Bricks 4 Kidz – Wroclaw, PL – stworzyli kącik z klockami lego.

Matplaneta Wrocław Centrum, Fabryczna, Psie Pole – przygotowali matematyczne łamigłówki.

Rada Osiedla Borek – nasi życzliwi Sąsiedzi z Borka użyczyli nam wielki namiot, dzięki któremu mogliśmy zorganizować trochę cienia dla artystów z ASP.

IM-Motion Sieć sklepów i serwisów rowerowych – również wyposażyli nas w namiot, który dał schronienie naszym wystawcom przed palącym słońcem a także pożyczyli stół.

Nasze Rodziny – tego nie widać na pierwszy rzut oka, ale bez czynnego udziału naszych wspaniałych Mężów wszystkorobiących, Mam pilnujących dzieci, czy starszych Dzieci pomagających w dniu festynu nie byłoby tego wszystkiego!

Dla wszystkich uczestniczących w organizacji naszego Festynu Sąsiedzkiego – WIELKIE DZIĘKI!

Dziękujemy też współorganizatorom – Piknikowi Olimpijskiemu i Festiwalowi Sportów Szkolnych za godziny spędzone na wspólnych spotkaniach organizacyjnych, które zaowocowały udaną imprezą!